POLSKI język polski

Mario-Max & Waldemar Prinz zu Schaumburg-Lippe, Dr. Gertraud-Antonia Wagner-Schöppl

Jego Wysokość Książę Waldemar Prinz zu Schaumburg-Lippe, Sekundogenitur Náchod, urodził się na zamku myśliwskim Klein-Glienicke. Jego rodzicami byli: Jej Wysokość Feodora, urodzona jako Księżniczka Danii, oraz Jego Wysokość Christian Prinz zu Schaumburg-Lippe, Sekundogenitur Náchod, posiadacz zamków Náchod i Ratiboøice oraz generalny zarządca Genitur Bückeburg.
Książę Waldemar spędził wiele lat w Niemczech, będąc bankowcem, salesmanagerem firmy IBERIA i w 1977 roku poślubił w Danii księżniczkę duńską Prinsesse Anne-Lise af Schaumburg-Lippe, Sekundogenitur Náchod, która była królewskim fotografem na duńskim dworze. Książę Waldemar został również fotografem na duńskim dworze jak i naczelnym managerem firmy Elfelt Royal (1893). Z tego małżeństwa urodziła się w 1978 roku jego córka Jej Wysokość Eleonore-Christine Prinsesse af Schaumburg-Lippe, Sekundogenitur Náchod.
Książę Waldemar po rozwodzie był w Danii urzędnikiem państwowym, prezesem zarządu firmy oraz urzędnikiem komunalnym, a od kilku lat mieszka on ponownie w Niemczech.
Obecnie jest żonaty z panią Dr. Gertraud-Antonią Wagner-Schöppl, z którą wspólnie wychowują jej syna księcia Mario-Maxa. Matka księcia, magister prawa oraz doktor weterynarii Magistra iuris Magistra med.vet. Doktor med.vet. Gertraud-Antonia Wagner-Schöppl urodziła się w Salzburgu. Jej rodzicami byli pani Mag. Dr. iur. Edith Schöppl, prawnik i przedsiębiorca, oraz antykwariusz pan Adolf Schöppl. Pani Wagner-Schöppl posiadała w Salzburgu gabinet weterynaryjny dla małych zwierząt, była kierowniczką Urzędu Weterynaryjnego jak też weterynarzem z urzędu (Amtstierärztin). Później została wybrana do Landtagu i była posłem w Urzędzie

Prawodawczym dla Landu Salzburg. Poza licznymi wyróżnieniami otrzymała m.in. Złotą Odznakę Honorową Landu Salzburg oraz odznaczenie Anioła Burmistrza Miasta Salzburga.
W Brukseli była członkiem Zarządu międzynarodowej NGO (Non Govermental Organisation), równolegle zdobywając jako lekarz weterynarii dwie specjalizacje – ochrony i hodowli zwierząt.

Ponadto równolegle skończyła studia prawnicze z dyplomem magistra praw i przyczyniła się do wprowadzenia szeregu zmian w europejskim prawodawstwie dotyczącym ochrony ludzi i zwierząt.
Z wcześniejszego małżeństwa z lekarzem Dr. Dr. Helmutem Wagnerem pochodzi jej syn Mag.Dr. Mario-Max Prince Schaumburg-Lippe, LL.M, MAS, który został adoptowany przez księżną Helgę-Lee Prinzessin zu Schaumburg-Lippe, Sekundogenitur Náchod, która nie miała własnych dzieci i dlatego wybrała go jako potomka. Książę Dr. Mario-Max Prince Schaumburg-Lippe został w wyniku orzeczenia sądowego po małżeństwie jego matki z Jego Wysokością Księciem Waldemarem zu Schaumburg-Lippe uznany za ich wspólnego syna – Jego Wysokości i jego małżonki.

___

20 sie 2009 – 28 sie 2009, , Karpacz, różne miejsca, festiwal

EVMA Munich i European Music & Voice Festival

European Voice & Music Academy (Europejska Akademia Głosu i Muzyki) znana jako EVMA Munich to przedsięwzięcie, które nie miało dotąd w Europie precedensu i którego główną ideą jest kształcenie artystów muzyków ze szczególnym zwróceniem się ku wokalistom na każdym etapie ich rozwoju; począwszy od początkujących śpiewaków, studentów, absolwentów akademii muzycznych, jak i adeptów poszukujących pracy w zawodzie (przygotowujących się do przesłuchań, castingów, konkursów) bądź też pracujących już w zawodzie w operach, operetkach, teatrach muzycznych, a także doświadczonych wokalistów pragnących doskonalić swój warsztat techniczny i kunszt muzyczny.

Ideą nadrzędną przedsięwzięcia jest ukazanie naturalnej, organicznej (fizjologicznie zdrowej) drogi korzystania z własnego głosu w połączeniu z wyzwoleniem wszelkich jego walorów estetycznych.

Pełny program Festiwalu tutaj

EVMA Munich i European Music & Voice Festival przyjeżdżają już po raz 11-sty do Polski.

Koncerty festiwalowe, które odbędą się pomiędzy 20 a 28 sierpnia będą z pewnością stanowić dodatkową atrakcję zarówno dla turystów jak również dla mieszkańców Karpacza i jego regionu, którego życie kulturalne i muzyczne pragniemy ożywić i wzbogacić.

Zapraszamy na Inaugurację Festiwalu do Świątyni WANG w Karpaczu, na koncert pt. “Mistrzowie muzyki klasycznej” – w czwartek 20.08.2009 r. o godz. 20.00. W koncercie tym wystąpią Janusz Niziołek – basso profondo z Monachium oraz soliści EVMA, którym będzie akompaniował na organach Marcin Grabosz z Wrocławia.

Na szczególną uwagę zasługujeGościnny Koncert Festiwalowy “Perły muzyki klasycznej w Pałacu Łomnica” – w sobotę 22.08.2009 o godz. 17.30, po którym dr. Mario-Max Prince Schaumburg-Lippe zaprezentuje – po raz pierwszy w krajach Europy wschodniej – pokaz swojej kolekcji mody.

W dniach od 19 – 28 sierpnia 2009 r. będzie równolegle miał miejsce XI. Międzynarodowy Wokalny Kurs Mistrzowski EVMA prowadzony przez Janusza Niziołka, docenta Akademii Muzycznej w Kassel.

Więcej na: www.evma-munich.de

Advertisement